Elektrody stosowane w terapii VitalStim® mają unikalne właściwości, co odróżnia je od elektrod wykorzystywanych do pobudzania dużych grup mięśniowych. Zastosowana w nich technologia ułatwia dotarcie do określonych mięśni i nerwów zaangażowanych w pracę podczas połykania i mówienia.

Mała średnica ułatwia precyzyjną aplikację, tym samym dając szansę na pobudzanie grup mięśniowych oraz nerwów zaangażowanych w poszczególne etapy funkcji połykania i mówienia.

Obcinanie i zmniejszanie kształtu elektrod przystosowanych do stymulacji dużych mięśni jest postępowaniem nieprawidłowym, gdyż powoduje zmianę parametrów prądu, szczególnie w zakresie jego gęstości.

Elektrody VitalStim® są na tyle małe, że bez problemu można je aplikować w bezpieczny sposób nawet na twarzy i szyi bardzo małych dzieci.

Wybrane cechy elektrod:

    • niewielki rozmiar umożliwiający precyzyjną aplikację na bardzo wymagającym obszarze ciała,
    • unikalny materiał wspomagający mocowanie elektrod na ciele, który rozciąga się i dostosowuje do krzywizn twarzy, żuchwy i szyi pacjenta, nie zaburzając ich możliwości ruchowych,
    • bardzo dobre przewodnictwo elektryczne i utrzymanie parametrów mimo znacznego obciążenia i dużej gęstości prądu w protokole VitalStim®.